1 min. read

MuleSoft Developer — czym się zajmuje? 

development integration MuleSoft programming

Jeżeli widzisz siebie w roli programisty, który potrafi połączyć wiele systemów i technologii, w jeden wystandaryzowany sposób tworząc ogromny, działający sprawnie mechanizm — powinieneś zainteresować się pracą na stanowisku MuleSoft Developer. Sprawdź, czym dokładnie będziesz się zajmował i dlaczego warto, abyś zainteresował się tą ścieżką kariery.

Avra

MuleSoft Developer — ważny bohater transformacji cyfrowej

Misją firmy MuleSoft jest łączenie dowolnej ilości aplikacji, danych i urządzeń poprzez budowę innowacyjnej infrastruktury technologicznej, która znacznie ułatwia rozwój firm i wpływa na jej dalsze sukcesy. W dzisiejszych czasach coraz więcej firm dokonuje pełnej przemiany cyfrowej. A do tego potrzebni są ludzie, którzy potrafią zamienić dotychczasowe, często przestarzałe systemy w jedno skuteczne rozwiązanie. To właśnie rola każdego programisty MuleSoft. Jeśli chcesz poznać więcej zalet MuleSoft ESB, zajrzyj do tego artykułu: <link>

Kim jest MuleSoft Developer?

Wyobraź sobie, że właśnie robisz remont i przypomniało ci się, że zapomniałeś zamówić farbę do łazienki. Sięgasz po swój smartfon ponieważ chcesz zamówić brakujące produkty. Podczas gdy ty robisz swoje zakupy, Twój telefon łączy się z internetem i wysyła informacje o zamówieniu na serwer. Ten z kolei je interpretuje, samodzielnie wykonuje żądane przez ciebie czynności i przekazuje dalej wszelkie potrzebne informacje. Skontaktuje się z API kas POS by wystawić paragon, prześle dane do API magazynu by obniżyć stan magazynowy, zbierze statusy tych operacji i skontaktuje się z API dostawcy by przygotować przesyłkę. Wszystkie te czynności dzieją się same dzięki integracji i łączeniu danych, aplikacji czy urządzeń. MuleSoft Developer to programista, który potrafi zintegrować te działania i stworzyć jeden system, który w efekcie samodzielnie zapanuje nad całym procesem. Zrobi to dzięki interfejsom API oraz jej bibliotekom, w których znajdują się przydatne informacje.

Co musi potrafić programista MuleSoft?

W okresie szczytowego zapotrzebowania na e-commerce wiele firm potrzebuje szybkiej i efektywnej wymiany danych, ponieważ pozwoli im ona zadowolić wszystkie potrzeby klientów. W tym miejscu pojawia się programista MuleSoft. To właśnie on za pomocą platformy Anypoint tworzy skalowalne interfejsy API i rozwiązania integracyjne. A wszystko to dzieje się w ramach tej samej platformy. Warto podkreślić, że MuleSoft Developer nie musi być zatrudniony przez SalesForce.

Jakie przykładowe umiejętności będą wymagane na tym stanowisku?

Programista MuleSoft powinien m.in.:

  • Posiadać wiedzę oraz doświadczenie komercyjne w projektowaniu i realizowaniu przepływów z użyciem Mule ESB (4.x).
  • Programować przynajmniej na poziomie podstawowym w Java 8+ lub innym języku obiektowym, np. C# czy Python.
  • Znać Spring Framework.
  • Znać rozwiązania asynchronicznego wykonywania zadań z wykorzystaniem JMS, takie jak ActiveMQ, RabbitMQ.
  • Potrafić projektować API oparte o protokoły REST, SOAP przy użyciu RAML lub OpenAPI.
  • Znać standardy wymiany danych XML i JSON.
  • Posiadać wiedzę niezbędną do weryfikacji działania API, np. przy użyciu narzędzi takich jak SoapUI albo Postman.
  • Mieć doświadczenie z Gitlabem, znać wzorzec Gitflow.
  • Być samodzielny i dociekliwy, nastawiony na rozwiązywanie problemów związanych z automatyzacją procesów i wymianą danych.

Jeżeli uważasz, że praca jako MuleSoft Developer to coś dla ciebie — sprawdź naszą zakładkę kariera. MuleSoft to technologia, w której wyspecjalizowaliśmy się na przestrzeni ostatnich lat. Możemy pochwalić się wieloma specjalistami i możliwościami rozwoju w tym kierunku, gwarantując ambitne zadania i efektywne szkolenia. Naszą zakładkę kariera znajdziesz tutaj.