1 min. read

Programista Java - czym się zajmuje?

business development Java programming

Istnieje wiele języków programowania, każdy ma swoje wady, zalety i przyczynił się do niesamowitego rozwoju technologicznego ostatnich lat. Dlaczego więc największą popularność zyskała Java, a Java Developer jest tak rozchwytywanym zawodem?

Avra

Java developer na rynku IT

Java jest jednym z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Język ten pozwala programować na każdym sprzęcie lub systemie. Stworzono go jako prostszą alternatywę dla C++, a dzięki swojej przejrzystej strukturze jest przyjazny do nauki. Zwłaszcza dla początkujących programistów. Duża rozpoznawalność tego języka idzie w parze z ciągłym rozwojem technologii oraz zapotrzebowaniem na Java Developerów. Ich wiedza i umiejętności są obecnie niezwykle cenione. Programista Java raczej nie będzie miał problemów ze znalezieniem pracy w branży. Dodatkowo może liczyć na wysokie zarobki, ponieważ to właśnie ci specjaliści są jednymi z najlepiej opłacanych w IT.

Czym więc zajmuje się taki programista?

Java developer zajmuje się programowaniem i rozwojem aplikacji oraz oprogramowania wykorzystując przy tym popularny język, jakim jest właśnie Java. Angażuje się w pełny cykl życia produktu. Musi być w stanie identyfikować i skutecznie analizować wszelkie problemy lub nieścisłości, a przede wszystkim proponować sprawne rozwiązania. Ponieważ Java jest szeroko stosowanym językiem programowania, obowiązki developerów są bardzo zróżnicowane i zależne od projektu, nad jakim pracują oraz dokładnego stanowiska. Znając język Java, można być nie tylko Junior Java Developerem, Middle Java Developerem czy Senior Java Developerem, ale także testerem automatycznym, Full Stack Developerem czy inżynierem DevOps.

Java developer – obowiązki

Jakie więc obowiązki posiada Java Developer? Sprawdźmy kilka z nich:

  • Potrafi utrzymać i rozwijać narzędzia monitorujące aplikację webową.
  • Opracowuje oraz wdraża rozwiązania minimalizujące podatność aplikacji na błędy implementacyjne i usprawnia ich obsługę.
  • Analizuje i naprawia błędy aplikacji.
  • Pisze testy jednostkowe.
  • Dba o jakość kodu poprzez stosowanie się do zasad clean code.
  • Projektuje i implementuje nowe funkcjonalności na podstawie wymagań analizy funkcjonalnej.

Jeżeli uważasz, że poradzisz sobie z tymi zadaniami, spróbuj dołączyć do grona Java Developerów. Obecnie rynek oferuje wiele ścieżek rozwoju. Warto również podkreślić, że programiści tworzą społeczność, która jest otwarta i chętna do pomocy nowicjuszom. Jak już pewnie zauważyłeś/aś ta praca niesie za sobą wiele korzyści. Jeżeli udało nam się przedstawić ci wystarczająco wiele zalet i wkroczysz do świata IT, pamiętaj o naszej zakładce kariera. Chętnie porozmawiamy o twoim rozwoju w Avrze!

Chciałbyś dowiedzieć się więcej,

na temat tego, jak integracja systemów mogłaby pomóc w Twoich wyzwaniach? Skontaktuj się z nami, chętnie

Odpowiemy na Twoje pytania,